Kapat

Çal Belevi Halil Uzun İlkokulu ve Ortaokulu Ege'nin En Büyük Kitap Fuarında!

20.10.2023

Denizli'nin Köklü Okulu, Yeni Hizmet Binasında 10. Yılını Kutluyor.

Denizli, 1934-1935 eğitim-öğretim yılında, köy meydanındaki ilkokulda başladığı eğitim hizmetini 1 Nisan 2013'te modern yeni hizmet binasına taşıdı. Şehirdeki eğitim seferberliğine öncülük eden okul, 10. yılını coşkuyla kutluyor.

Çal Belevi Halil Uzun İlkokulu ve Ortaokulu , Denizler Mahallesi'nden taşımalı eğitim kapsamında gelen öğrencilere de ev sahipliği yapıyor. Köyden şehir merkezine uzanan bu eğitim köprüsü, çocuklara daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla önemli bir görevi üstleniyor.

Denizli'de kitap tutkunlarının heyecanla beklediği Ege'nin en büyük kitap fuarı, 6. kez kapılarını açtı. Yüzlerce yazar ve yayınevi, Denizli'nin okuma tutkusunu karşılamak için bir araya geldi. Kitapseverler, fuarın açılışıyla birlikte edebiyat dünyasının en büyük isimleriyle buluşma şansı yakaladı.

Çal Belevi Halil Uzun İlkokulu ve Ortaokulu, Denizli'deki kitap fuarı, şehirde eğitim ve kültürel etkinliklerin önemini bir kez daha vurguluyor. Köklü bir eğitim kurumu olan okul, şehirdeki eğitim sektörüne önemli katkılarda bulunmaya ve Denizli'de düzenlenen bütün etkinliklerde katılım sağlamaya devam ediyor. Aynı şekilde, kitap fuarı da edebiyatseverlerin buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Eğitim ve kültür, Denizli'de her zaman öncelikli konular arasında yer almaya devam ediyor. Bu tür etkinlikler, şehirdeki kültürel zenginliği ve öğrenme isteğini daha da artırıyor.