Kapat

Taksi Satışında Elektrik Devri

12.02.2024

Skywell’in Antalya Bayisi Uzun Grubu A.Ş.’nin Satış Müdürü Yusuf Şensüren, akaryakıt fiyatlarından isyan eden ve kazancı düşen taksi esnafının tercihini elektrikli araçtan yana kullandığını söyledi.

Elektrikli otomobiller tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gittikçe daha yaygın hale geliyor. Taksiciler de akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle elektrikli araçlara geçiş yapıyor. 642 km menzili olan SKYWELL  ET5D SUV jeep taksicilerin en çok tercih ettikleri model olarak dikkat çekiyor.

Elektrikl iotomobil üreticisi Skywell’in Antalya Bayisi Uzun Grubu A.Ş.’nin Satış Müdürü Yusuf Şensüren, taksi esnafının  akaryakıt pahalılığı yüzünden elektrikli araçlara yöneldiklerini söyledi.

Şensüren, “Türkiye'de, Skywell'in tek elektrikli otomobil modeli ET5'tir. Skywell ET5,bir crossover SUV modelidir. 85,98 kWh kapasiteli bir bataryaya sahiptir ve WLTP ölçüm verilerine göre şehir için 642 km, karma tüketimde 489 km yol kat edebilir. 0-100 km/s hızlanmasını 8,2 saniyede tamamlayabilir ve maksimum hızı 150 km/s'dir. Bu araçlar sayesinde taksi esnafımız daha çok kazanç elde edecek.

Şuanda araçlara ciddi bir talep geliyor. Aracı tercih edenler gelirlerinin arttığını bizlere aktarıyor. Tüm esnafımızı bu fırsattan yararlanmak üzere Varsak’taki şubemize bekliyoruz” dedi.